Alternatywa dla morza – grota solna

Data dodania: 19.06.2017


Alternatywa dla morza – grota solna

Spędzając wakacje nad morzem możemy nie tylko spędzić aktywnie i miło czas, ale także dać swojemu organizmowi naturalną, regenerującą kurację. Jednak co zrobić, jeśli morska bryza nam nie wystarcza, nie możemy sobie pozwolić na wyjazd nad morze lub po prostu nie lubimy przesiadywania na plaży? W tym problemie może nam pomóc alternatywa dla morza, czyli grota solna. Wyjaśniamy, czym jest i jak dokładnie działa na nasz organizm.

Najprostsza definicja groty solnej mówi, że stanowi ona esencję nadmorskiego mikroklimatu, a tym samym podobnie działa na nasz organizm. Oznacza to, że rozprowadzane w grocie czyste, zjonizowane dzięki solą powietrze powoduje,
że nasze ciało odpręża się, a organizm regeneruje.
Wizyty w grotach solnych zaleca się osobom cierpiącym m.in. na, przewlekłe nieżyty nosa, gardła i krtani, chroniczne zapalenie oskrzeli, nadciśnienie oraz choroby naczyń i serca, astmę oskrzelową, pylicę płuc, choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy, a także schorzenia dermatologiczne oraz niedoczynność tarczycy, dlatego że działanie mikroklimatu nadmorskiego wspomaga leczenie tych dolegliwości. To co charakteryzuje groty solne to również sterylna czystość, dlatego nie musimy się bać o to, że zetkniemy się w niej z jakimikolwiek bakteriami, wirusami, pyłkami, czy też alergenami.

Skoro już wiemy jak działa grota solna, warto jest wiedzieć, jak dokładnie wygląda. Klimat miejsca tworzy nie tylko relaksacyjna muzyka oraz łagodne oświetlenie, którego obudowa jest wykonana z kryształów soli, ale przede wszystkim różnorodne bloki solne. Surowce stanowiące materiał pokrycia ścian i wykonania elementów wystroju wnętrza są najczęściej pozyskiwane z Morza Martwego, Bałtyckiego lub też Czarnego i właśnie dlatego przebywanie w grotach solnych ma podobne działanie do spędzania czasu nad morzem. Warto pamiętać o tym, że w środku groty zawsze znajdują się wygodne fotele, z którym możemy skorzystać oraz o tym, że temperatura wnętrza takich pomieszczeń wynosi około 24C.

Może się też tak zdarzyć, że podczas naszego pobytu nad morzem pogoda nie będzie sprzyjać plażowaniu. Dlatego warto wybrać się do takiego miejsca jak grota solna, przykładowo w Hotelu Nad Parsętą Kołobrzeg, aby nadrobić niedobór cennych pierwiastków. Grota solna to miejsce dedykowane nie tylko osobom walczącym z różnymi dolegliwościami, ale również dla tych, którzy po prostu chcą się odstresować, zregenerować umysł, a także miło spędzić czas.