Atrakcje Kołobrzegu poza sezonem

Data dodania: 09.12.2016


Każdy, kto przyjeżdża nad morze w sezonie letnim, spodziewa się ogromnych tłumów. Słynne kurorty pękają w szwach, na plażach trudno znaleźć kawałek wolnego miejsca, a wszystkie stoliki w restauracjach są zajęte. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że miejsca takie jak Kołobrzeg, mają również mnóstwo wdzięku poza sezonem. Dlaczego warto przyjechać nad morze, gdy minie lato?

Nie jest prawdą, że poza sezonem nad morzem nic się nie dzieje. Być może nie odbędziemy kąpieli ze względu na zimną wodę, ale spacery po plaży jesienią lub nawet zimą także mają wiele uroku. Jeśli mamy ochotę na wodę, możemy skorzystać z oferty któregoś z basenów, np. hotel Kołobrzeg. Ponadto wiele ośrodków dysponuje szeroką ofertą zabiegów relaksacyjnych, spa i innych atrakcji dla ciała.

Do korzyści wyjazdu poza sezonem należy zwiedzanie sztandarowych zabytków, przy jednoczesnym uniknięciu tłumów oraz wysokich cen. Możemy zwiedzić Muzeum Oręża Polskiego, które mieści się w Pałacu Brunszwickich, pięknym budynku z XIX wieku zbudowanym w stylu empire. Możemy tu podziwiać zbiory mundurów, broni oraz wszelkiego sprzętu militarnego.

Ciekawym punktem na mapie Kołobrzegu jest Oceanarium. Możemy tam zabrać całą rodzinę, ale także pójść tylko we dwoje lub w grupie przyjaciół. Zobaczymy tam różne zwierzęta morskie, takie jak mureny, płaszczki, piranie czy rekiny, a także wiele innych.

Miłośnicy historii mogą udać się do Baszty, która jest jedynym elementem średniowiecznego systemu obrony miasta, która pozostała do naszych czasów. Wstęp tam jest bezpłatny.

Do nietypowych atrakcji Kołobrzegu należy z pewnością Miasto Myszy. Jest to jedyna placówka na świecie, której eksponatem są żywe myszy. Mieszkają one w kilku ciekawie wystylizowanych pomieszczeniach, imitujących maleńkie mieszkanka tych żyjątek. Wszystko jest odpowiednio pomniejszone, aby sprawiało wrażenie prawdziwych mysich miast. Jest to placówka dedykowana głównie dzieciom, by oswoić je z tymi zwierzętami i pokazać z bardziej przyjaznej strony. Jednak z pewnością żaden dorosły nie będzie się tu nudził. Możemy tu nie tylko podglądać codzienne życie myszy, ale także poznamy ich różne gatunki i dowiemy się ciekawych faktów na ich temat.

W Kołobrzegu jest również szeroki wybór ciekawych restauracji, które w sezonie nie będą tak zatłoczone, a i ceny będą niższe. Podobnie w przypadku miejsca do mieszkania. Wysokiej klasy hotele, na które nie moglibyśmy sobie pozwolić w sezonie, po wakacjach będą miały znacznie bardziej przystępne ceny, dlatego warto zainteresować się takimi ofertami (zobacz: hotel Kołobrzeg).