Kołobrzeg dla emeryta – atrakcje i warunki pobytu

Data dodania: 17.02.2017


Jesień życia to idealny czas, żeby w końcu wypocząć, zebrać siły i dbać o swoje zdrowie. Żeby mieć wszystko to i jeszcze więcej warto spędzić kilka wolnych chwil nad polskim wybrzeżem. Jak wygląda Kołobrzeg dla emeryta? Sprawdzamy najciekawsze atrakcje i warunki pobytu.

Uzdrowisko Kołobrzeg

Kołobrzeg regularnie plasuje się na czele najbardziej popularnych miejscowości turystycznych nad Bałtykiem – i nie bez powodu. Wśród walorów uzdrowiskowych Kołobrzegu trzeba wymienić przede wszystkim niezwykłe właściwości tutejszego powietrza. Nadmorska bryza nasycona minerałami i niezbędnymi dla ludzkiego organizmu pierwiastkami, takimi jak jod czy brom wspomaga leczenie wielu uciążliwych schorzeń.

W okolicy Kołobrzegu nie znajdują się żadne szkodliwe dla środowiska ośrodki przemysłowe, dzięki czemu tutejszym mieszkańcom niestraszny jest smog czy zanieczyszczenia w powietrzu.

Zabiegi zdrowotne

Ale czyste powietrzne, pozbawione alergenów i pyłów to nie jedyna zaleta Kołobrzegu. Na tych terenach znajdują się bogate złoża borowiny wykorzystywanej do celów leczniczych. Okłady z borowiny, nazywanej słusznie czarnym złotem, idealnie sprawdzają się przy takich dolegliwościach jak reumatoidalne zapalenie stawów, nerwobóle czy zwyrodnienia. Najbardziej popularną formą stosowania borowiny, oprócz okładów, są kąpiele lub wcieranie maści.

Kolejnym naturalnym skarbem Kołobrzegu są tutejsze źródła solne. Nad brzegiem Parsęty znajduje się ogólnodostępne ujście solanki, w postaci małej fontanny, skąd turyści chętnie pobierają cenną wodę i zabierają ją do domu. Ale z prozdrowotnych właściwości kołobrzeskiej solanki można skorzystać również na miejscu. Kąpiele solankowe pomogą zwalczać niektóre schorzenia skóry, a inhalacje zaleca się osobom cierpiącym na przewlekłe choroby zatok i dróg oddechowych.

Lokalne ośrodki oraz niemal każdy hotel w Kołobrzegu oferuje turystom również szeroką gamę innych zabiegów dla zdrowia i poprawy samopoczucia, na przykład krioterapię, balneoterapię czy lecznicze masaże.

Lokalne atrakcje

W Kołobrzegu turyści mają do wyboru masę ciekawych atrakcji, które szczególnie przypadną do gustu seniorom. Muzeum Oręża Polskiego, Skansen Morski, Twierdza Kołobrzeg czy doskonale znane molo, latarnia czy Marina Solna sprawiają, że niezależnie od pogody nikt nie powinien narzekać na nudę w trakcie pobytu w tej miejscowości.

Spokojny nocleg

Jeśli chodzi o oczekiwania noclegowe, turyści w wieku 60+ szukają przede wszystkim spokoju i ciszy, a więc warunków, które pozwolą im naprawdę wypocząć i zregenerować siły. Zatem najczęściej hotel w Kołobrzegu, który spełnia oczekiwania seniora nie jest położony w ścisłym centrum miejscowości, ale nieco na uboczu. Warto szukać ośrodków z bazą zabiegową i odpowiednim zapleczem leczniczym. Niektóre obiekty, jak aparthotel Nad Parsętą z uwagi na odległość od morza, zapewniają gościom dedykowany środek transportu, na przykład w postaci hotelowego busa.