Sposób na tanie wakacje

Data dodania: 31.07.2017


Jeśli nie mamy zbyt wiele oszczędności, które możemy poświęcić na wakacyjny wyjazd, będziemy musieli przygotować się na poszukiwanie okazji. Jest to idealny sposób na tanie wakacje, jednak trzeba zapoznać się z kilkowama zasadami, które pomoga nam osiągnąć sukces. 

Pierwszą zasadą jest zapoznanie się z pojęciem last minute. To właśnie oferty tego typu pozwolą nam zaoszczędzić pieniądze, przy jednoczesnym zagwarantowaniu miejsca w wymarzonym obiekcie turystycznym.

Zasada druga dotyczy rozsądku. Jeżeli wybraliśmy już konkretny hotel i jednocześnie mamy z góry narzucony termin urlopu lub chcemy wybrać się na wakacyjny wyjazd większą grupą. W takiej sytuacji warto po prostu zarezerwować wakacje w pierwszym terminie lub w promocji first minute, przykładowo w listopadzie, grudniu lub dopiero na następny rok. Wtedy będziemy mieli pewność, że spotkamy się z największym wyborem hoteli, oraz miejscami w cenach zbliżonych do last minute.

Decydując się na wyjazd last minute, musimy wykazac się nie tylko cierpliwością, ale także gotowością do szybkiego wyjazdu w jakimkolwiek czasie. Oferta last minute działa na zasadzie, kto pierwszy ten lepszy, a atrakcyjne oferty pojawiają się nagle, najczęściej przeddzień lub w dzień wylotu. Rezerwacja wstępna jest przy takich ofertach niemożliwa, dlatego decyzję musimy podjąć od razu, przy okazji opłacając wyjazd.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na godzinę, o której poszukujemy atrakcyjnych ofert. Obiekty turystycne oraz strony do rezerwacji cyklicznie, w określone dni oraz o konkretnych godzinach publikują atrakcyjne oferty o obniżonych cenach. Najbardziej popularną nazwą takiego okresu czasu jest “happy hours”, przykładowo od poniedziałku do piątku, między 13:00 a 15:00, lub czwartek, pomiędzy 09:00 a 18:00.

Nienależnie od tego, jaki obiekt turystyczny wybierzemy, warto przez pełny tydzień, sprawdzać o różnych godzinach, czy nie pojawiają się na jego stronie internetowej nowe oferty. Zdarza się, że tak jak w przypadku Hotelu nad Parsętą, na wirtynie informacyjnej znajdziemy spis wszystkich, corocznych, regularnych promocji oraz pakietów, z których możemy korzystać.

Stosując się do wszystkich wymienionych wyżej zasad, możemy mieć gwarancję znalezienia idealnego miejsca do spędzenia niezapomnianych wakacji. Nie zapominajmy również, że informacji o promocjach i pakietach udzielą nam osoby pracujące w recepcji obiektu turystycznego.